Class: Supernova
Series: Inlands 2018
Rank Sail No Type Helm Club Race 1 Race 2 Race 3 Race 4 Race 5 Race 6 Nt Pts
1 1190 Cliff Milliner Cotswold SC 6 2 (24) 1 1 2 12
2 1192 Gavin Young Cotswold SC 2 4 (7) 3 2 1 12
3 1127 Mike Gibson Bartley 3 1 2 2 (6) 6 14
4 1060 Alex Horlock Exe 1 (21) 3 5 7 3 19
5 1175 Matt Biggs Blithfield 4 6 8 (15) 3 4 25
6 1133 Steve Hawley Bartley 7 3 (23) 7 4 5 26
7 1066 Phil Mason Blithfield (12) 11 1 6 5 7 30
8 1036 Colin Anderson Blithfield 11 8 6 8 (13) 9 42
9 1071 Andy Flitcroft Bolton 8 9 9 (18) 11 8 45
10 1184 Garry Butterfield Bartley 17 5 5 12 8 (19) 47
11 1059 Richard Lambert Boughbeech 15 12 11 4 (17) 11 53
12 1217 Ray Workman Cotswold SC 5 16 (25) 13 9 10 53
13 1189 Tom Chadfield Blithfield 13 10 10 14 16 (18) 63
14 1160 Paul Undrell Cotswold SC 9 (25) 12 9 18 16 64
15 1203 Steve Johnson Cotswold SC (47/DNF) 7 14 11 21 15 68
16 1145 Peter May Bolton 10 (28) 26 20 10 12 78
17 576 Clive Brown Bolton 16 (20) 19 17 15 14 81
18 1141 Ellen Clancy Cotswold SC 22 (26) 15 10 14 22 83
19 1077 Kevin Last Attenborough (47/DNF) 32 21 16 12 21 102
20 1223 Jon Pebody Hunts (40) 15 29 22 26 13 105
21 1090 Ian Barlow Burton 28 (36) 16 23 22 20 109
22 1121 Martin Barrett Ripon 18 24 30 21 19 (47/DNC) 112
23 1171 Mark Meadows Burton 20 27 13 29 24 (47/DNC) 113
24 1099 Peter Housley Sutton-in-Ashfield (37) 29 4 28 25 28 114
25 1057 Ian Casewell Cotswold SC (31) 30 31 24 20 24 129
26 1043 Richard Storey Cotswold SC 30 23 27 27 (33) 26 133
27 706 Ed Johnson Girton 23 31 (34) 25 32 23 134
28 679 S Blair Beaver 34 17 (35) 31 28 27 137
29 582 Amie King Girton 29 (38) 32 26 23 31 141
30 1224 Chris Hawley Bartley 14 19 18 (47/DNS) 47/DNS 47/DNC 145
31 1083 Serena Stewardson Emberton Park 35 34 17 35 (36) 29 150
32 1130 Nick Whiles Attenborough 27 (42) 33 38 27 25 150
33 1062 Andrew Goodman Attenborough 21 43 40 (47/DNS) 30 17 151
34 1161 Dan Rule Carsington 38 14 (41) 36 31 34 153
35 1168 John Wahpole Exe 26 37 28 19 (47/DNS) 47/DNC 157
36 1177 Pete Bingham Bowmoor (47/DNF) 33 36 30 35 33 167
37 1134 Tom Baldwin Carsington 32 35 (37) 34 34 32 167
38 1159 Phil Davies Scammonden Water 24 40 39 37 29 (47/DNC) 169
39 1180 David Stephen Bartley 33 (44) 38 33 37 30 171
40 1068 Frank McMullen Bolton (47/DNF) 13 22 47/DNS 47/DNS 47/DNC 176
41 1139 Dana Church Notts 19 18 (47/DSQ) 47/DNS 47/DNS 47/DNC 178
42 603 David Moore Blithfield 25 39 20 (47/DNS) 47/DNS 47/DNC 178
43 1082 Andy Chadfield Blithfield 36 22 44 32 (47/DNS) 47/DNC 181
44 598 John Human PSC 39 41 (43) 39 38 35 192
45 707 Ian White EPSC 41 45 45 (47/DNS) 47/DNS 47/DNC 225
46 1191 Rachel Vaughan-Johns Bowmoor (47/DNS) 47/DNS 42 47/DNS 47/DNS 47/DNC 230
Races in brackets () are discards.
There are 6 races scheduled in this series.
6 races have been sailed.
5 races have been counted.
Results last updated on 18/09/18 at 11:37